in , ,

Kıyasıya Rekabetin Yeni Keyfi League of Legends

b2ap3 large esports league of legends betting introduction hero

Lol, son dönemlerin en çok tercih edilen ve en çok rağbet gören online oyunlardan biridir. Oyuncu sayısı dünya üzerinde dahi oldukça fazladır. Açılımı League Of Legends olan lol oyunu hem oynatıcı hem de izleyici sayısı binlerin hatta milyonların üzerinde olan online oyunların başında gelir. İsteğe bağlı olarak tek başına ya da arkadaş topluluğu ile de oynanabilir. Tanıdık gruplar halinde oynandığında ekstra keyif verir.

Lol oyunundaki amaç özel olarak mücadele verip rakip kuleleri yıkmaktır. Gerek oyun efektleri gerek de eşsiz tasarımları ile pek çok kişiyi ekrana kilitleyen bir oyundur. Rekabet oranı oldukça fazladır. Aynı zamanda zafere ulaşabilmek için temposu oldukça yüksektir. Online olduğu için aynı zamanda bir grup çalışması halindedir. Doğru paslaşarak en iyi şekilde zafere ulaşılabilir.

League Of Legends (Lol) Oyunu Nasıl Oynanır?

Lol oyunu rekabet temalı bir oyundur. Yaklaşık olarak 139 tane oyuncu karakteri vardır. Ve dünyanın her yerinden insanlar ile aynı anda online olarak oynama imkanı mümkündür. Oyunu oynayabilmek için herhangi bir ücret talep edilmez. Lol uygulamasını bilgisayara yükleyip kayıt olmak gerekir. Ardından hemen aktif bir şekilde oyunu oynamaya başlanabilir. İsteğe bağlı olarak oyun içerisinde ekstra karakterler satın alma imkanı mevcuttur.

Lol oyunundaki karakterlerin hepsinin özellikleri birbirinden farklıdır. Ama genel olarak her karakterin kendine has iki adet temel yeteneği vardır. Bunların biri AD (attack damage), diğeri ise AP (ability power)’dır. Oyun içerisinde bir karakterin gelebileceği en üst seviye 18. Seviyedir. Daha sonra oyuncu kendi başarıları ile 30. Seviyeye kadar çıkabilir. Sonraki kısımda dereceli bir şekilde oyuna devam edilir. Oyunun amacı rakibin merkezini yıkmaktır. Rakibin merkezi yıkıldığı zaman oyunda galip sayılır.

Lol Ve E Spor

Spor faaliyetlerinde bulunan takımların ve bazı toplulukların kendi oluşturduğu e spor takımlarının (Fenerbahçe, Galatasaray vb.) kurmuş oldukları ligtir. Oynanan karşılaşmalar üzerinden beraberlik ya da galibiyete göre puanlama usulü uygulanır. Toplanılan puanlara göre de o senenin şampiyonu ve sıralamaları belirlenir. Bu ligde kazanılan başarı derecesine bağlı olarak uluslararası turnuvalarda faaliyet gösterme şansı elde edilir. Maçlar Lol e spor kanalından canlı yayın ya da geçmişe dönük maçlar olarak izlenebilir. İsteğe bağlı özet şeklinde de izleme imkanı vardır.

Lol e spor üzerinde elde edilen başarılara bağlı olarak yüksek maddi kazanımlar elde edilme imkanı mevcuttur. Ligde oynayan her oyuncu lisanslı e spor oyuncusudur. Ve belirli ücretler karşılığında takımlarda oynarlar. Her sezon sonunda diğer spor dallarında olduğu gibi Lol e sporda da transfer dönemi bulunur.

Lol Ve Turnuvalar

Her ülkenin kendi arasında turnuvası olduğu gibi her kıtanın da kendi arasında turnuvası bulunur (Asya, Avrupa gibi). Bunların dışında bazı özel Turnuvalar da düzenlenir (MSI, Rift Rivals gibi). Ayrıca bu turnuvalardan edinilen başarılara göre dünya şampiyonası turnuvası da düzenlenir.

Lol Oyununa Dair İpuçları

Lol oyununun resmi İnternet sitesinde oyuna dair tüm ipuçları hakkında videolar, anlatımlar ve bloglar mevcuttur. Lol e sporun iyi oynayan oyuncularının, turnuvalara katılan oyuncuların canlı yayınları ya da videolarını izleyerek oyun hakkında geliştirici bilgiler bulunur. Lol oyunu, sürekli kendini yenileyen ve geliştiren dinamik bir yapıya sahip olduğundan dolayı oyuna her hafta gelen güncellemeleri takip ederek oyun hakkında geliştirici ipuçları ile birlikte oyunda daha aktif hale gelinebilir. Oyunda başarılı olmak için bu konulara özellikle dikkat edilmesi gerekir.

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of Cihad

Yazar Cihad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large 5c449533ae784925a45dfe8e

TAKSİM’DE BERE İÇİN PROJE BAŞLATILDI

b2ap3 large starbucks kahvelerine zam yapti 1537424772 0816

KAHVEDEN FAZLASI; STARBUCKS