in

İstanbul Ve Yakınında Yer Alan Hayvanat Bahçeleri

Artık kış aylarının sonuna yaklaşıyorken, bahar yavaş yavaş bize göz kırpmaya başlarken yakın zamanda herkesi gezilecek yer arama telaşı basacak. Güneşli ve hafif rüzgârlı bahar ayları yaklaştığından dolayı bahara neşe dolu başlamak için hayvanat bahçesi ziyaretlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle çocuklarınızla birlikte yapacağınız hayvanat bahçesi ziyaretleriniz oldukça eğlenceli ve renkli olacaktır. Yazımızın devamında İstanbul’da gidilebilecek hayvanat bahçelerine göz atabilirsiniz.

İstanbul ve çevresinde gidebileceğiniz toplamda üç tane hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Bu hayvanat bahçeleri Polonezköy Hayvanat Bahçesi ve Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’dir. Bu hayvanat bahçelerine ve nerede olduklarına detaylı bir şekilde göz atalım.

60e4257bd9c8ba426888ec6af8f05e7f 1

Polonezköy Hayvanat Bahçesi: Yine İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan Polonezköy Hayvanat Bahçesi'nde de hayvanları ziyaret edebilmeniz mümkündür. İstanbul'un Beykoz ilçesinde yer alan hayvanat bahçesinin, ilk olarak 1955 yılında hobi olarak açıldığı ancak birbirinden farklı hayvan türlerini bünyesinde barındırarak, zaman içinde gelişerek daha ileri seviyede bir hayvanat bahçesine dönüşmüştür.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi'nde barınan hayvanlar kafesler içinde değil de doğal ortamlarından bulunduklarından dolayı özellikle çocuklar tarafından yakından tanınma şansına sahiplerdir. Doğa ile iç içe bir yaşam süren hayvanlar ile insanların buluşmaları renkli ve eğlenceli, sıcak görüntülere sahne olabilir.

Hayvanat bahçesi, içerisinde keçi, maymun, geyik, yılan, flamingo, papağan, lama gibi birbirinden farklı türlerde hayvanı barındırmaktadır.

Hayvanat bahçesinin diğer bir özelliği de içerisinde piknik alanı bulunmaktadır. Piknik alanlarında dileyenler pikniklerini yapabiliyorlar. İsterlerse mangallarını bile yakabiliyorlar. Dileyen ise açık büfe tarzında satılan ürünlerden alabiliyorlar.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi'ne nasıl gidilir diye merak ediyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak Google Maps üzerinden rota oluşturarak ulaşmanız mümkündür.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Yol Tarifi Alın

Bir cevap yazın

?s=36&d=mm&r=g

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

faruk yalcin zoo 1

Boğaziçi Hayvanat Bahçesi: İstanbul'da yer almasa da, komşu il Kocaeli sınırları içerisinde yer alan Boğaziçi Hayvanat Bahçesinin diğer adı Darıca Kuş Cenneti olarak geçmektedir. Böyle adlandırılmasının nedenlerinden biri hayvanat bahçesinin içinde binlerce çeşit kuş türü bulunmasıdır. Bazen Botanik Parkı olarak da adlandırıldığı olmaktadır.

Boğaziçi Hayvanat Bahçesi, soyları tükenen hayvanlar ve onların bakımlarını üstlenmek, tükenmekte olan soylarının devamını sağlamak maksadıyla 1991 yılında Kuş Cenneti Güzelleştirme Vakfı tarafından Darıca'da kurulmuştur.

Darıca'da bulunan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ya da diğer adıyla Darıca Kuş Cenneti'nde 350'ye yakın kuş türü, 500'den fazla bitki çeşidi ve içlerinde sürüngen hayvanlar, memeli hayvanlar ve balıklar bulunmaktadır. Ortalama 100'ü aşkın hayvan türünün bir arada olduğu Darıca Kuş Cenneti'nde hayvanlar doğal ortamlarına en yakın şekilde yaşamaktadırlar. Ayrıca Botanik Park olarak da bilinen hayvanat bahçesi özellikle doğaseverlerin ve hayvan severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer olarak öne çıkıyor. Boğaziçi Hayvanat Bahçesine nasıl giderim diye düşünüyorsanız aşağıdaki linkten Google Maps'e bağlanıp ulaşım sağlayabilirsiniz.

Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Yol Tarifi Alın

Bir cevap yazın

?s=36&d=mm&r=g

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne Düşünüyorsun ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large 632 s

Karadeniz Bölgesinin Birbirinden Lezzetli Yemekleri Nelerdir

b2ap3 large 650x344 sac dokulmesi neden olur 1483518967633

Doğru Şampuan Tercihi Saç Dökülmesine Engel Olur