in

Google 18 Yaşında!

google kapak

Google bugün 18. Yaş gününü kutluyor! Kuruluşunun üzerinden tam 18 yıl geçen ilk büyük arama motoru Google, bugün hazırladığı Doodle ile kullanıcılarına kendi kuruluş yılını hatırlatıyor.

Google, ilk olarak 4 Eylül 1998 tarihinde Larry Page ve Sergey Brin tarafından kuruldu. Ancak Google, 2005 yılından beri doğum gününü 27 Eylül tarihinde kutluyor.

Google Neden 27 Eylül’de Doğum Günü Kutluyor?

Takvimler 27 Eylül 2005’i gösterdiğinde Google, rekor bir indeks sayısına ulaştı. Bu rekor sonuçtan sonra şirket 4 Eylül yerine kendine 27 Eylül’ü doğum günü seçti ve 2005 yılından itibaren her yıl 27 Eylül tarihi Google’ın doğum günü olarak kutlanmaya devam ediyor!

Google önemli gün ve olayları hazırladığı Doodle’ları ile kullanıcılarına ulaştırıyor. Bugüne özel de kendisine bir Doodle hazırladı.

Google Hakkında

Google’ın kurucularından Larry Page ve Sergey Brin, ilk olarak 1997 yılınnın 15 Eylül’ünde, 1 rakamı ile 100 tane sıfırı temsil eden matematiksel bir ifade olan “Googol”dan yola çıkarak Google.com adresini tescil ettirdi. Çalışmaları sonucunda da Google, 4 Eylül 1998 tarihinde kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi.

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of Queen

Yazar Queen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tırnak işareti tdk

Türk Dil Kurumu Tırnak İşareti Kullanımını Kısıtladı!

es

Ünlü Uyuşturucu Kaçakçısı Pablo Escobar Hakkında Şaşırtıcı Gerçek