in

MuhteşemMuhteşem KorkunçKorkunç ÜzgünÜzgün KızgınKızgın KomikKomik DahiceDahice

Teknoloji Olmasaydı Ne Olurdu?

Teknoloji olmasaydı ne olurdu
Teknoloji olmasaydı hayatımız nasıl olurdu

Teknoloji çağımızın en büyük gerekliliklerinden birisi olarak gözüküyor. Gelişimimizi ve modernleşmemizi sağlayan teknolojik gelişmeler her türlü alanda ufkumuzu açan yenilikleri de beraberinde getiriyor. Peki, teknolojinin hayatımızda var olmadığı bir paralel evrende olsaydık acaba hayatımız nasıl olurdu, teknoloji olmasaydı ne olurdu hiç düşündünüz mü?

Teknoloji olmasaydı ne olurdu?

Teknoloji olmasaydı ne olurdu
Teknoloji olmasaydı hayatımız nasıl olurdu

Hayatımız, günümüz şartlarını ele aldığımızda kolay olabilir miydi? Bir düşünelim mesela araba diye bir icat yok, eski hikayeleri çokça dinlediğimiz bu konuda muhtemelen en büyük teknolojik gelişmemiz faytonlar olurdu. Ama ulaşım için kullanacağımız yegâne şeyler, at, eşek ve deve gibi binek hayvanları olurdu sanırım.

Telefon olmasaydı ne olurdu?

Teknoloji olmasa hayatımız nasıl olurdu
Teknoloji Olmasaydı Ne Olurdu? 10

Teknoloji olmasaydı ne olurdu sorusunu aslında şöyle de sormak lazım, telefonlarımız olmasaydı ne olurdu?

Telefon ile her şeyle ve herkes ile iletişimimiz kesintisiz halde sağlanıyor. Ama telefonumuz yokken hiç kimse ile iletişimimiz olmuyor. Telefonların olmadığı bir zamanı hayal etmek gerekirse, haberleşme yöntemimiz kesinlikle duman, kuş ve kim bilir kaç ayda gideceği belli olmayan veya gideceği meçhul olan mektuplar olacaktı. Şu an da bile telefonla aradığımız kişiye ulaşamayınca sinirleniyor ve endişeleniyoruz. Ya olmasaydı bu teknoloji kim bilir nasıl bir yaşamımız olurdu.

Teknoloji belki de hayatımıza büyük bir güç katıyor. Evimizde ki musluklarımıza dokunmadan suyumuz akıyor ya da kömür, odun vs. aramadan evimizde yemeğimiz pişiyor. Bu icatlar sayesinde hayatımız belli ölçüde kolaylaşıyor. Yaşadığımız dünyanın zamanını üretilen bu teknolojik aletler sayesinde biliyor ve öğreniyoruz. Televizyon, radyo ve bilgisayar bunlar olmadan insanlık olarak her şeyden haberimiz olabilir miydi? Gündemi nasıl takip ederdik.

Sağlıkta teknoloji olmasaydı ne olurdu?

En önemlisi teknoloji olmasaydı şu anda sağlık alanında böyle hızlı sonuçlar ve tedavi yöntemlerimiz de olmazdı. Kan tahlili yapmadan, röntgen çekilmeden, mr çekilmeden vb. sistemler kullanılmadan herhangi bir teşhis alabilmek mümkün olmazdı.

Tüm bunların yanı sıra teknoloji hayatımızda olmasaydı, aile kavramı dünya üzerinde daha çok gelişmiş ve samimi olurdu. En doğal gıdalar ile beslenir, radyasyona bu kadar maruz kalmazdık.

Yediğimiz içtiğimiz besinlerin bize zararı olması yerine sadece yararı olurdur. Öte yandan teknoloji hayatımızda olmasaydı, birbirimiz ile haberleşmede büyük sıkıntılar yaşar, hastalıkları bu kadar kolay tedavi edemez ve en önemlisi bilginin gerçekten lazım olduğu günümüzde bilgiye ulaşmakta sıkıntı yaşardık.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda teknolojinin hayatımızda olmamasının birçok yararı var iken, yaşadığımız bu çağda teknolojinin gelişmemiş olması bizi kötü etkileyebilirdi. Kısacası teknoloji olmasaydı ne olurdu sorusunu özetlemek gerekirse hayatımızın her anında daha büyük zorluklar yaşıyor olurduk.

İlgili Kategori: Teknoloji Haberleri

Hayatımızın yeni parçası Fijital yaşam

Ne Düşünüyorsun ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large winter seasonal smoothie drink detox in bottle RVK8TAU

GÖBEK ERİTEN KÜRLER

b2ap3 large kabizlik

KABIZLIK İÇİN MUCİZE KÜRLER