in

Japonlardan Yeni Trend: Ağlama Erkekleri!

Japonlardan yine duyanları hayrete düşürecek bir proje geldi. Özellikle iş yerlerinde yoğun strese mağdur kalan Japon kadınlar için yeni bir proje geliştirildi. Artık yoğun stresten dolayı ağlayan veya ağlamak isteyen kadınlar için kendilerini yatıştıracak ‘ağlama erkeği’ servisi var!

 

Ikemeso Danshi yani Ağlama Erkekleri servisi birkaç ay önce Japonya’da hizmete başladı. Ofis ortamındaki gergin ve stres ortamından dolayı ağlamak isteyen kadınlar, ortalama 62 dolar karşılığında ofise Ağlama Erkeği çağırabiliyor ve dilediğince ağlayabiliyor!

 

Ağlama Erkekleri fikri bir erkeğe ait! Hiroki Terai adlı genç adam bu fikrin hem sahibi hem de bu projenin kuruculuğunu üstleniyor. Terai, Japon kadınların ofis ortamlarında stres altında çalıştıklarına ve bu stresin ağlamayla sonuçlandığına dikkat çekti.

 

Ağlama Erkekleri hizmetinden yararlanmak isteyen kadınlara bir de seçenek sunuluyor. Ufak erkek kardeş, olgun erkek, entelektüel, metroseksüel, diş hekimi gibi farklı terapist grupları mevcut.

 

Japonya’da bir yapım şirketinin müdürü, kadın çalışanları için birkaç tane ağlama terapisti erkek davet etmiş. Sonuç ise kadınlar Ağlama Erkeklerini cool, kibar ve sevimli bulmuş.

 

Ülkemizde garip karşılanan bu yenilik Japonya’da yavaş yavaş popüler hale geliyor!

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of Queen

Yazar Queen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

instagrama taslak olarak kaydet ozelligi geldi85862 0

Instagram’a Yeni Bir Özellik Daha!

akilli dovme

MIT – Microsoft Ortak Yapımı Akıllı Dövmeler