in , ,

MuhteşemMuhteşem

Sosyal Yaşam Nedir?

Sosyal Yaşam Nedir

Merhaba sevgili okurum,
Sosyal Yaşam Tasarımı köşeme hoşgeldin. İlk kazmayı atmaya hazırsan başlayalım. Öncelikle “Aa.. evet, neden olmasın?!“ dediğim noktadan başlamak daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Ben, birçok kız çocuğu gibi ablayım. Birçok genç gibi asiyim. Birçok kadın gibi anneyim. Birçok insan gibi girişimciyim. Çocuğum doğduktan sonra (toplumsal öğreti o ya.) eskisi kadar dışarıya çıkmadım, çıkamadım. Sormadım, soramadım. Sosyal hayatım zayıfladı. Depresyona ramak kala sevgili iç sesim dedi ki, ‘Yahu, nedir bu sosyal hayat?! Sen, sosyal yaşamına zaten çok kişiyi sokmayan, insanların söylediklerine kulak asmayan birisin. Dışarı çıkmak mı? Kafede para harcamak mı?’.  İç sesim ile felsefi bir sohbetin ardından bir aydınlanma yaşadım. Neden olmasın, denemeden bilemem dedim ve gaz depomu fulledim.

Fikir olsun diye paylaşıyorum. Dedim, mesleğim var, tecrübem var, çocuklarla da çalışabilirim. Oturdum kendime bir dosya hazırladım, neler yapabilirim, nasıl yapabilirim. İnternet üzerinden, yakındaki yerler uygulamasından çalışabileceğim yerlerin iletişimlerini buldum. Dedim bunları böyle yapabilirim. Sonrasında sosyal yaşamım hiç olmadığı şekilde, hiç olmadığı kadar değişti. Nasıl, ne kadar değişebilir ki diyenleriniz olacaktır. Bu konuyu bir sonraki yazımda, Sosyal Yaşam Ne Zaman Başlar? Sorusuna aradığım cevap yolculuğum ile değineceğim. Bu arada, fikrini / düşünceni yorumlara yazarak ilham perimi desteklersen, çok sevinirim.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Starbucks yaz içecekleri

Starbucks Yaz İçecekleri 2022

Önce Ben - Aylin Günertengil

Önce Ben