in ,

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali Tüm Coşkusuyla Devam Ediyor

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, bir süre önce ziyaretçilerine kapılarını açtı. 1 Ekim’de başlayan festival, kapılarını 23 Ekim’e kadar açık tutacak ve bu süre boyunca sanatseverleri bir araya getirmeye devam edecek.

BEYOĞLU KÜLTÜR SANATA DOYACAK

Festivalde yer alan tüm etkinlikler Atatürk Kültür Merkezi’nden (AKM) başlayarak Galataport’a uzanan rota üzerinde, birbirinden farklı kültür sanat mekânlarında gerçekleştiriliyor olacak. Böylelikle bir yandan da rota üzerindeki birçok tarihi yapı ve yerler ile kültür turizm noktaları da festival kapsamında ziyaretçilere tanıtılmış olacak.

Festivalde her daldan 1000’in üzerinde etkinlik ve 6000’den fazla sanatçı yer alıyor olacak. Tiyatrodan sinemaya, sergiden dijital sanatlara, müzikten edebiyata, söyleşilerden opera ve bale gösterilerine farklı alanlarda birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Tüm İstanbullulara adeta bir kültür sanat şöleni yaşatacak olan festivalde, 51 ayrı mekân, 88 salon ve 5 açık hava sahnesi kullanılacak.

Festivalde neler var?

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde tüm sanatseverlerin kendi ilgi alanlarına göre birçok şey bulabileceği 1000’in üzerinde farklı kültür sanat etkinliği yer alıyor. Çeşitli opera ve bale gösterileri, konserler, dijital sanatlar, müzik, tiyatro, edebiyat, sinema, sergiler ve söyleşiler yer alacak.

Festival nerede gerçekleştirilecek?

Festivalde birçok farklı etkinlik noktası yer alıyor. Bunlar; AKM, Maksim, Taksim Camii Kültür Merkezi, Emek Sineması, Alkazar Sineması, Atlas Sineması, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi (Mısır Apartmanı), Garibaldi, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, Tarık Zafer Tunaya Ķültür Merkezi, Galata Mevlevihanesi, Galata Kulesi, Tophane-i Amire ve Galataport gibi önemli kültür sanat noktalarından oluşuyor.

Festival kaç gün devam edecek?

1 Ekim’de başlayan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali 23 Ekim’de sona erecek. Festival toplamda 23 gün sürmüş olacak.

HEDEF KÜLTÜREL DEĞERLERİ GELECEĞE TAŞIMAK

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali ile, kültürel değerleri ilk günkü haliyle koruyarak geleceğe taşımak, onu gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmak ve halihazırda son derece renkli bir dokuya ve ruha sahip olan Beyoğlu’nu kültür sanatla harmanlayıp yeniden canlandırmak amaçlanıyor.

Festival bu hedef kapsamında semtin sokaklarını, binalarını, mimarisini, sanat eserlerini, tarihi dokusunu ve muhteşem atmosferini; müzik, edebiyat, tiyatro, dans, opera, resim ve sinema gibi kültürel etkinliklerle buluşturuyor olacak. Bunun yanı sıra sunmuş olduklarıyla kültürel birikime ve son derece zengin olan kültür mozaiğini daha da genişletmeye katkı sağlayacak.

Festival hakkında detaylı bilgiye, etkinlik haritasına ve tüm etkinlik programına linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kültür&sanat ile alakalı diğer yazılarımıza göz atmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of Betül

Yazar Betül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İstanbul'un Michelin Yıldızı Alan Restoranları Belli Oldu

İstanbul’un Michelin Yıldızı alan 5 restoranı

Karakalem Resim Malzemelerini Ne Kadar Tanıyoruz

KARAKALEM RESİM MALZEMELERİNİ NE KADAR TANIYORUZ?