in

Doğru Şampuan Tercihi Saç Dökülmesine Engel Olur

b2ap3 large 650x344 sac dokulmesi neden olur 1483518967633

Saç dökülmesi, kepek, saçkıran, kellik sorunu… Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkes kepek, saç dökülmesi gibi çeşitli sebeplerden dolayı problemler yaşıyor. Herkesin başına gelebilecek bu tür problemlerin önüne geçilmesi doğru ve kaliteli şampuanı kullanmaktan geçiyor. Milyonların sorunu olan saç dökülmesi fiziksel bir rahatsızlıktan öteye kadar gidip psikolojik hastalıklara da neden olabiliyor. Erken alacağınız tedbirler ile bunların önüne geçebilmeniz mümkündür.

Herkesin fiziksel yapısı farklı olduğundan dolayı saç tipleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kimi insan yapısı gereği ya da ailesinden aldığı genlerden dolayı daha seyrek saçlara sahipken, kimi insan da daha gür ve dolgun saçlara sahiptir. Eğer saçınızın özelliğini ve yapısını bilmiyorsanız yanlış şampuanlar kullanarak saçlarınızın dökülmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden, önce saçınızın yapısını öğrenip saçınıza en uygun şampuanı tercih etmeniz gerekir. Eğer bu konuda çok bilgi sahibi değilseniz, uzman bir dermatologa başvurarak doğru şampuanı kullanmak için ondan yardım alabilirsiniz. Doktor onaylı şampuanlar ile saçlarınıza daha iyi bakım sağlayabilir, dökülmelerinde veya kepeklenmelerine engel olabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Deyip Geçmeyin

Fiziksel görünümün en önemli unsurlarından biri olan saçlar, sadece çok fazla dökülmeye başladığı zaman değil, seyrek olarak dökülüyorsa da önceden tedbir almakta fayda var. Çünkü önemli bir hastalığın belirtisi olabilme ihtimalini her zaman içinde barındırır. Sadece saçlar için değil, tüm vücuttaki herhangi bir hastalık başka bir ciddi hastalığın belirtisi olabilir. Doktorlar her zaman gerek hastanelerde gerek de televizyon programlarında bu konularda ciddi bir şekilde uyarılarda bulunuyorlar.

Psikolojik Rahatsızlığa Yol Açabilir

Eğer saçlarınız ileri düzeyde bir dökülme yaşıyorsa ve önüne geçemiyorsanız ciddi olarak bir psikolojik bunalımın içinde bulabilirsiniz kendinizi. İştahınız kesilebilir, sağlığınız bozulabilir ve aşırı stres yüzünden daha büyük hastalıkları tetiğe geçirebilirsiniz. Ancak çok fazla geçmeden ve psikolojinizi bozmadan bir dermatologa gitmenizde yarar var. Şampuan değişiklikleri de saç dökülmelerinizin önüne geçemiyorsa, danıştığınız uzman dermatologlar size çeşitli ilaçlar sunabilir ve bu sayede tıbbi ilaçlar ile tedaviye başlayabilirsiniz. Sabırlı ve düzenli bir şekilde ilaçlarınızı kullanmaya devam ederseniz sizde psikolojik bir travma yaratan saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Stres ve sıkıntı yapmanıza hiç gerek yok çünkü dermatologlar size problemleriniz için en iyi tedavi seçeneklerini sunacaklardır.

Saç Dökülmesi Hastalık Belirtisi Olabilir

Aşırı saç dökülmesi yaşayan insanları psikolojik bir sarsıntının içine sürükleyebilen saç dökülmeleri, bazı durumlarda ciddi hastalıkların belirtisi olabilmektedir. Eğer şampuan değişiminiz işe yaramıyorsa ya da tıbbi olarak ilaç tedavisi de fayda göstermiyorsa en yakın zamanda bir doktora danışmanızda fayda var, çünkü hiç bilmediğiniz veya yeni başlayan bir hastalığınızın belirtisi olabilir yaşadığınız saç dökülmeleri.

Uzmanlara göre günde 50 veya 100 civarı saç dökülmesi olağan olarak karşılanabilir ancak saç dökülmesi bu sayının yukarısına çıktığında ciddi hastalıkların habercisi olabilir.

Herhangi bir konuda yaşadığınız psikolojik problemler de saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Aşırı kilo kayıpları, ateşli hastalıklar ya da çeşitli vitamin eksikliklerinden dolayı saçlarınızda dökülme yaşanıyorsa en yakın sürede bir doktora görünmeniz gerekebilir.

Saç dökülmesi çoğu insanın korkulu rüyası olsa da, çeşitli tedavi seçenekleriyle saç dökülmelerinin önüne kolaylıkla geçilebilir. Öncelikli olarak iş, saç dökülmesi yaşayan kişinin kendisinde başlıyor. Doğru şampuan seçimi, düzenli olarak saç bakımı gibi basit, sıradan yöntemlerle çok kolay bir şekilde saç dökülmelerinizi önleyebilirsiniz. Saç dökülmeniz için doğru şampuanı en iyi bir doktor yardımıyla seçmenizde yarar var.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

60e4257bd9c8ba426888ec6af8f05e7f 12

İstanbul Ve Yakınında Yer Alan Hayvanat Bahçeleri

motosiklet 567x330 1

İtalya’ya Motosiklet İle Gitmenin Yolları Nelerdir