in ,

Pubg Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?

b2ap3 large pubg xbox one update 2

Pubg oyunu, Playerunknown’s Battlegrounds tam adının kısaltmasıdır. Online bir oyun olan Pubg, internet üzerinden sanal olarak oynanan bir oyundur. Son yılların en çok oynanan sanal oyunlarından biridir. Küçükten büyüğe herkes online olarak bu oyunu oynamakta ve birbirleriyle karşılaşabilmektedirler. Pubg oyunundan daha geniş olarak ve nasıl oynandığı konusuna yazımızın devamında detaylı olarak değindik.

Pubg Oyunu Nedir?

2017 yılında Bluehole tarafından hizmete sunulmaya başlanan oyunun popülerliği her geçen gün daha da artmaktadır. 25 Eylül 2017 tarihinde Pubg Steam platformu üzerinde eşzamanlı olarak 1.5 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtilmiştir.

Genel olarak belirtecek olursak, Pubg oyunu kullanıcıları adına çok güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda oldukça da eğlenceli bir oyun olarak telaffuz edilmektedir. Oyunu takım olarak ya da bireysel olarak oynayabilmeniz mümkündür. Pubg oyunu, FPS oyun kategorisinde yer almaktadır. Oyunun içinde bir uçakta toplanmış oyuncular belirlenen noktalara doğru uçağın içinden atlayarak paraşüt yardımıyla adadaki olanaklarla görevleri tamamlamaya çalışmaktadırlar. Bir oyunun içinde ortalama olarak 100 kişi yer alabilmektedir.

Son zamanlarda özellikle gençler başta olmak üzere her yaş grubundan insanlar online bir şekilde bilgisayar oyunlarını aktif bir biçimde oynamaktadır. İlk olarak Knight Online oyunuyla başlayan serüven daha sonra Metin2, World of Warcraft, Counter Strike, League of Legends gibi çeşitli online oyunlarla devam etmiştir. Ayrıca bu oyunlar ülkelerarası da yarışarak büyük turnuvaların düzenlenmelerine vesile olmuştur. Son zamanlarda ise yeni ortaya çıkan Pubg oyunu herkesin beğenisini kazanabilmeyi başarabilmiştir. Pubg oyunu stream platformu üstünden belirli bir ücret karşılığında satın alınabilmektedir.

Pubg Oyunu Nasıl Oynanır?

Pubg oyununun nasıl oynandığını daha kolay anlayabilmeniz için aşağıda maddeler halinde bir sıralama yaptık.

  • Pubg oyununun başlangıç menüsünden öncelikle cinsiyet belirlenir. Sağ bölümden ise kendinize birkaç adet giysi alıp üstünüze giyebilirsiniz.
  • Oyunda giderek puan topladıkça çeşitli sandıklar kazanacaksınız. Bu sandıklardan çeşitli kıyafetlere, saç tiplerine sahip olma şansı elde edeceksiniz.
  • İşlemler tamamlandıktan sonra sol üst taraftan oyunu başlatmanız gerekmektedir. Bekleme süresi bittikten sonra bütün oyuncular bir uçağın içinde toplanmış olacaklardır.
  • Her kullanıcı, kendisine haritada belirlediği bir noktaya paraşütle iniş yapacaktır. İniş gerçekleştikten sonra her kullanıcı özgür bir şekilde olacaktır. Bu online oyundaki asıl amaç, en sağlam şekilde silah, zırh gibi çeşitli araçlara sahip olarak rakip oyuncuları öldürmek ve harita üzerinde tek kullanıcı olabilmektir.
  • İniş yaptıktan sonra etrafınızda gördüğünüz evlere girerek can, kıyafet, zırh, silah gibi araçları toplamalısınız ve bunları çok hızlı bir şekilde rakiplerinizden önce yapmanız gerekmektedir.
  • Bu arada, unutmamalısınız ki, her an rakiplerinizle karşılaşabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu nedenle evlere girerken veya çıkarken her tehlikeye karşı hazır olmanız gerekmektedir.
  • Oyundaki hedefiniz sürekli daha fazla rakip öldürmek ve olabildiğince en üst seviyede yer almanızdır. Üst seviyelerde bitirdiğiniz oyunlar size daha fazla oyun parası kazandıracaktır. Bu oyun paraları ile kutular satın alabilirsiniz. Bu kutuların içinde kıyafet, silah, bere, gömlek gibi çeşitli araçlar ve giyecekler bulunmaktadır.

Pubg Turnuvaları

Belirli zaman aralıkları dâhilinde, çeşitli turnuvalar düzenlenmektedir. Şimdiye kadarki en büyük turnuva 2018 yılında 25-29 Temmuz tarihleri arasında Berlin’de düzenlenmiştir. Almanya Mercedes Benz Arena’da gerçekleşen turnuva, oyun tarihinin en büyük ödülüne sahipti. Dünyanın dört bir tarafında bulunan en iyi 20 oyuncuyu bir araya getiren turnuva büyük bir çekişmeye sahne olmuştu. Turnuva aynı zamanda internet üzerinden canlı olarak da izlenebilmiştir. Bir sonraki büyük turnuvanın ne zaman düzenleneceğini Pubg tutkunları merakla beklemektedir.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large bosnak mutfagi

BALKANLARIN EN LEZZETLİ DURAĞI : BOŞNAK MUTFAĞI

b2ap3 large 3864f02645b166b22c9603fc23a0c2d6

Knight Online Hakkında Bilinmesi Gerekenler