in

Uyku sorununa ne iyi gelir?

uyku

Yapılan araştırmalara göre uykusuzluk sizi daha az yaratıcı, algılama sorunu, her şeyden daha kolay rahatsız olan, dikkati dağınık ve zekasını normalden çok daha az kullanan birine dönüştürebiliyor ve daha nice felaketler.

Uyku sorununa ne iyi gelir için araştırma yapanlara bir kaç öneriyi bir araya topladık. Umarız uyku sorununuzu çözmeye yardımcı olur.

1.Yatak Odasında Uyku Öncesi Bir Rutininiz Olsun

Yatağa girmeden önce her gece aynı hareketleri yapmaya çalışın.Bunu yapmak yada dua etmek bile olsa,sizin beyninize “uyku vakti” sinyali verecektir.Sıcak bir duş alın,kitabınızdan 20 sayfa okuyun,dua edin yada nefes egzersizleri yapın,bu tamamen size kalmış.

2.Yatak Odanızı En “Uyunabilir” Versiyona Getirin

Yapılan araştırmalar,ideal bir uyku için yatak odanızın 18-22 C arasında bir serinlikte bulunması gerekiyor.Ve eğer sokak ışıkları,yada herhangi ışık sizi rahatsız ediyorsa,siyah bir perde örtebilirsiniz.Karanlık,uyku için en iyi çözüm.

3.Nefes Egzersizleri Yapın

Nefes egzersizi beyninize ve vücudunuza “şimdi sakinleşme zamanıdır” sinyali verir.Bu egzersizi devamlı olarak yaparsınız faydalı olduğunu göreceksiniz.Vücudunuz buna alışıp,uyku moduna geçene kadar yapmaya devam edin.Böylece farkı hissedeceksiniz.

4.Beyin Egzersizleriyle Aklınızı Meşgul Tutun

100’den geriye 3’er 3’er sayın.Bu sayış ritmi sizi kolayca uyku aşamasına geçirecek ve 3’erli sayım ise sizin beyninizi zora koşarak odaklanmanızı sağlayacak.

5.Çalar Saatinizi Başucunuzdan Daha Uzak Bir Noktaya Koyun

Sürekli saate bakmak size sadece”yeterince uyuyamayacağım yine işte vaktim azalıyor” stresi verecektir.Ayrıca alarm çalmaya başladığında bırakın saat uzakta olsun ki,ulaşıp ertelemeyin.

6.”Kafanıza göre” Bir Yastık Bulun

Paraya kıyın,çünkü yastık direk olarak boyun ve başınızın rahatlığını sağlayacak,bu da sizin olabildiğince çabuk uyuyakalmanızı kolaylaştıracak.

7.Bir Doktora Görünün

Eğer ne yaparsanız yapın uyku probleminiz geçmiyorsa,uzmana görünmekten çekinmeyin.İnanın,günlerinizi zombi gibi uykusuz ve enerjisiz harcamanıza değmeyecek çözümleri size sunacaktır.

uyku

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of hilal

Yazar hilal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

turkiye manga ile eurovisionda 11

Türkiye Manga ile Eurovision'da!

makyajj

Makyaj Hataları Ve Çözümleri