in

Sosyal Medyada Yeni Çılgınlık: “self-five”!

sf kapak

Bir üniversite öğrencisi Twitter’da paylaştığı telefonu havadayken iki elini çak yaptığı fotoğrafı ile ünlü oldu. Bu fotoğrafıyla beraber Twitter’da yeni bir çılgınlığı başlatmış oldu.

Seth Schneider, Kuzey Coralina Devlet Üniversitesinde okuyan sıradan bir öğrenciydi. Ve bir gün öyle bir fotoğraf çekti ki herkesin gözdesi oldu. Yaptığı ise şu: telefonu havaya atmak ve telefon havadayken iki elini havaya kaldırıp ‘çak’ yapmak. Tam bu esnada çekilmiş fotoğrafını Twitter’a, “Bugün hayatımın en gururlu günü. Başarıyla kendi kendime “çak” yaparken, kendi fotoğrafımı çektim.” Notu ile birlikte yükleyen Schneider, bu fotoğrafıyla 170 binden fazla retweet, 440 bini aşkın beğeni aldı ve Twitter’daki yeni akımın öncüsü oldu.

“self five” kelime grubunun anlamı eller havadayken bir elin avuç kısmının diğer elin avuç kısmına çarpması olarak açıklanabilir ya da daha kolay anlamıyla iki el havada çak yapmak denilebilir. Ayrıca Self-five isminin selfie ve ‘çak’ yaparkenki 5 parmaktan geldiğini düşünürsek mantıklı bir birleşim olmuş…

Twitter kullanıcılarından “self-five” fotoğrafları…

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of Queen

Yazar Queen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

es

Ünlü Uyuşturucu Kaçakçısı Pablo Escobar Hakkında Şaşırtıcı Gerçek

insta12

Instagram’a Bir Yenilik Daha!