in

Beyaz Perdenin İncisi: Bold Pilot Hikayesi

b2ap3 large boldpilot

7 aralıkta beyaz perdede seyirci ile buluşan Bold Pilot hikayesi filmi, daha fragman halindeyken bile oldukça dikkat çekmişti. Bizim için şampiyon ismi ile seyirci karşısına çıkan bu film, uzun süre adından söz ettirecek gibi duruyor. Gerek oyuncu kadrosu gerek de film hikayesi ise izleyiciye oldukça duygusal anlar yaşatacak bir yapıt. Filmin yorumlanır hakkında da seyirci dönüşleri oldukça güzel. Bold Pilot hikayesi filminin gerçek bir yaşamdan alıntı olması da filmin duygusallığını bir tık daha artırıyor.

Bold Pilot hikayesi, vizyona girmesi ile beraber adından sıkça söz ettiren bir film oldu. Filmin konusu kadar güçlü oyuncu kadrosu da dikkat çekti. Ayrıca ekranların sevilen yüzlerine yer verilmesi seyirci tarafından tam not aldı. Hikayemin duygusallığının neredeyse tam olarak seyirciye yansıtıldığı bu filmde, duygusallık oranı oldukça yüksek. Gişelerde istenilen başarıyı elde edip etmeyeceği ise büyük merak konusu oldu.

Bold Pilot hikayesi filminin konusu

Bold Pilot hikayesi filmi, Halis Karataş’ın hikayesini anlatıyor. Bold pilot, adından efsane diye bahsettiren ve 2015 yılında iken hayatını kaybeden bir at. 1996 yılında Gazi koşusunda şampiyon oldu. Toplamda 6 kez birinci gelmesinin yanı sıra son kazandığı koşu jokey için en özeliydi. Ayrıca bunların haricinde de yarışlarda pek çok başarılara imza atmıştır. Filmde de bold pilotun edindiği yüksek başarı ile beraber meşhur jokey Halis Karataş ile eşi Begüm Atman’ın yaşadığı masal tadındaki aşk anlatılıyor. Begüm Atman aynı zamanda bold pilotun sahibi Özdemir Atman’ın kardeşidir. Halis Karataş ise dönemin en başarılı jokeylerinden biridir. Ancak eşi Begüm Atman kanserden hayatını kaybetmesi Halis Karataş’ı büyük bir hüzne boğdu. Ve eşimin ölümünün arkasından kazandığı şampiyonluğu ona armağan etti. Veliefendi’de şampiyonluğunun ardından yaptığı konuşma ile insanlara adeta duygu seli yaşattı.

Bold Pilot hikayesi filminin yönetmeni ve oyuncu kadrosu

Bold Pilot hikayesi filmi, med yapım ve ay yapım tarafından ortak çekildi. Yönetmenliğini ise Ahmet Katıksız üstlendi. Senaryosunu da yine Ahmet Katıksız ile beraber Serkan Yörük yazdı. Filmin müziklerinin yapımı da Toygar Işıklı’ya ait.

Bold Pilot hikayesi filminin başrollerini yakışıklı ve sevilen oyuncu Ekin Koç ile ekranların aranan ismi ve sevilen yüzü Farah Zeynep Abdullah paylaşıyor. Ayrıca oyuncu kadrosunda yer alan diğer önemli isimler de şu şekildedir; Fikret Kuşkan, Serkan Ercan, Ali Seçkiner Alıcı, Sibel Taşçıoğlu ve Erdem Akakçe.

Bold Pilot hikayesi filminin çekimleri sırasında jokey Halis Karataş ve bold pilotun sahibi Atman ailesi maddi ve manevi olarak büyük ölçüde destek verdiler.

Efsane at Bold Pilot hakkında

Bold Pilot, yıllarda koşullarda yarıştıktan sonra 2015 yılında hayatını kaybetti. Ancak adını efsane at olarak hafızalara, başarılarını da tarihe kazıdı. Bold pilotun ölümü ardından yarış sever insanlar çok büyük üzüntü yaşadı. Atın arkasından adeta büyük bir yas tutuldu.

Efsane jokey Halis Karataş hakkında

2 Ekim 1972 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Halis Karataş, abisi Hüseyin Karataş’ı örnek alarak jokeylik yolunda ilerledi. 14 yaşında jokeyliğe adım attı. Daha sonra Begüm Atman ile evlendi ve biri kız biri erkek ol ak üzere iki tane çocuğu oldu. Jokeylik hayatı boyunca toplamda beş tane Gazi koşusu şampiyonluğunu kazandı. 20 temmuz 2012 tarihinde ise toplam yedi koşuda birinci gelerek büyük bir rekora imza attı. Bu rekor ile de Türkiye yarış tarihinde önemli bir konuma geldi.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large kiztavlama

2019 Kız Tavlama Taktikleri

b2ap3 large mavibalina

Mavi Balina Oyunu