in

Çocuklar için kahvaltı önerileri

b2ap3 large cocuklar icin kahvalti

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı kuşkusuz ki hepimiz için çok önemlidir. Büyükler bu konuda kendilerince bir düzen oturtmuş olsalar da çocuklar için böyle bir şey her zaman mümkün olmamaktadır. Çocuklar için yemek yemek ya da kahvaltı etmek bazen işkenceye dönüşüp anne babaya zor anlar yaşatabilmektedir. Bu yüzden ebeveynler tarafından çeşitli yollara ve aktivitelere başvurulabilir. Bu aktivitelere, yenilen yemeklerle dizayn edilen komik suratlar ve sebzelerle yapılan hayvan figürleri örnek olarak gösterilebilir.

Çocuğun gerekli olan besin ve proteini alması için daha çok taze süt ürünleri tercih edilebilir. Küçük çocuklar için sabah kahvaltısında süt tüketmesini sağlamak, bunun yanında peynir ve yumurta gibi protein deposu gıdaları takviye etmek oldukça önemlidir. Peynir yemeyen çocuklar için yedirilecek yemekler içine peynir ilave etmek kurtarıcı çözümlerden biri olabilir. Doğal tereyağı ile birlikte hazırlanacak olan reçelli ekmekler de çocuğun tatlı ihtiyacını gidermesi için tercih edilebilir. Çocuk büyüdükçe, genişleyen porsiyona haşlanmış sebzeler ve kahvaltı sonrası eklenen fındık ceviz gibi yemişler konulabilir. Özellikle okula giden çocuklar için, enerji verecek olan bu gıdalar bol tükettirilmeli ve sevdirilmelidir. Bu gıdaların yanı sıra kahvaltıya meyveyi de dahil etmek çocuğunuzun sağlığı açısından faydalı olacaktır. Meyve yemeyi sevmeyen çocuklar içinse süt yerine taze meyve suyu sıkılıp verilebilir. Özellikle kış aylarında hastalıklardan korunmak için portakal suyu c vitamini bakımından besleyici ve koruyucu olacaktır.

Çocuklara kahvaltı etmeyi sevdirecek en önemli unsurlardan biri, çocuğun dikkatini çekmek ve yaptığı şeyden keyif almasını sağlamaktır. Bu yüzden, çocuğun dikkatini üzerinizde toplayacak oyunlar ve eğlenceli hikayeler eşliğinde yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken kahvaltı masasında kullanacağınız ürünler de oldukça önemlidir. Üzerinde figürlerin yer aldığı süt şişeleri çocuklar tarafından oldukça sevilmektedir. Özellikle hayvan figürlü cam şişeler çocuğunuzun büyüdükçe öğreneceği hayvanları erkenden tanıması için güzel bir başlangıç olabilir. Çizgi film karakterleri ya da farklı figürlü cam şişeler de çocuğun yaratıcılığını ve hayal gücünü arttırması açısından oldukça faydalı olabilir. Bunun yanı sıra porselen bebek mama setleri de çocuklarınızın keyifle kahvaltı etmesini sağlamak için bir başka öneridir. Anne sütünü bırakan ve ek gıdaya geçen çocuklar için kendi kendilerine yemek yemek öz güvenlerini oluştururken kendilerine eğlence de sağlamaktadır. Çocuklar tarafından sıklıkla yere atılan ya da düşürülen ürünlerin çabuk kırılması hem ekonomik hem de çocuğunuzun zarar görmesi bakımından aileler tarafından en fazla zorluk yaşanan noktalardır. Porselen mama seti dayanıklı yapısı açısından da ailelere kolaylık sunmaktadır. Uzun süre kullanımı mümkün olan porselen mama setlerinin kolay yıkanması da zamanı kıymetli anneler için tercih sebeplerinden bir diğeridir. Her öğünde rahatlıkla kullanılabilecek porselen mama setinde genellikle bir tabak, bir kase, bir fincan, bir yumurta tabağı yer almaktadır.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large Kombucha

Kombucha

kalimba nasıl çalınır?1

Kalimba Nasıl Çalınır?