in

Hafta Sonlarını Çocuklarınızla Geçirebileceğiniz Mekânlar

b2ap3 large mutlu cocuk yetistirmenin 10 altin kurali 1470739243 2602
Hafta Sonlarını Çocuklarınızla Geçirebileceğiniz Mekânlar 7

Hafta sonları yaklaştığı zamanlar bazı aileleri bir telaş basar. Bu hafta sonu çocuklarımı nereye götüreceğim? Bir de mevsimlerden kış ise, işte o zaman seçenekler daha da daralıyor. Ancak ümitsizliğe kapılmaya gerek yok. Yaz mevsiminde olduğu gibi her yer güneş ve bahar olmasa bile çocuklarınızla gezebileceğiniz mekânlar bir hayli fazladır.

Çocuklarınızla gezilecek mekânları bilinçli seçmenizde yarar var. Çünkü çocuğunuzun yararına olmayacak mekânlara gitmek onların gelişimi açısından zararlı olacaktır. Alışveriş merkezleri gibi tüketimin fazla olduğu yerlere gitmek yerine tiyatro, sinema, kütüphane, gösterilerin yapıldığı etkinlik merkezlerini seçmek hem sizin için hem de çocuklarınız için daha iyi olacaktır.

Oyun Salonları Çocuklar İçin Oldukça Eğlencelidir

Çocuklarınızın yaşı kitap okumaya ya da sinema filmi, tiyatro gösterisi izleyebilecek olgunlukta değilse kapalı oyun parklarına gitmenizde fayda var. Hava kış olduğu için, açık mekân bulmanız zor olacaktır. Bulsanız bile havanın soğuk olması çocuğunuzun hastalanmasına neden olabilir. Dolayısıyla çeşitli eğlence merkezlerinde yer alan oyun ve eğlence parklarında çocuklarınızla mutlu ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bazı oyun salonlarında çocukların yaratıcılığını geliştiren çeşitli yerler de olabiliyor. Oyun hamurlarıyla çeşitli şekiller yaparak gelişimlerini sağlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca yapay kumlarla dolu çeşitli oyun parklarında da hava kış olmasına rağmen çocuğunuz kürek ve kovalarla plajdaymış gibisine keyifli anlar yaşayabilir.

Kütüphaneleri Es Geçmeyin

Bir anne babanın çocuğuyla kütüphaneye gitmesi kadar daha güzel bir şey olabilir mi? Tam bir örnek aile! Çocuğunuzun yaş grubuna göre kitaplar seçerek beraber okuyabilir, çizebilir hatta boyama yapabilirsiniz. Çeşitli çocuk hikâyeleri okumasına vesile olabilirsiniz. Çocuğunuzla kütüphaneye gitmeniz onun kitaplara ilgi duymasına neden olacaktır ve ileride de kötü alışkanlıklar kazanmasına mani olacaktır. Çocukların gelişimi için anne ve babanın önemi çok ama çok büyüktür.

Çocuklarınızla Tiyatroya Gidin

Bir alışveriş merkezine girmek yerine bir tiyatro salonuna girmek çocuğunuzun ufkunu daha çok genişletecektir. Onlarla birlikte tiyatro oyunları ve gösterileri izleyin. Çocuklarınızın sanatla buluşmasına vesile olun. Emin olun ileride size bunun için çok ama çok minnettar olacaklardır.

Hayvanat Bahçelerini Ziyaret Edin

Hayvanlar özellikle çocuklar için oldukça ilginç varlıklardır. Çünkü onların gelişimi boyunca çeşitli canlılarla tanışmaları bir hayli ilginç olabilmektedir. Ayrıca çocukların hayvanlarla bir araya gelmeleri ve onlara yaklaşmaları hayvanların dost canlısı varlıklar olarak zihinlerinde yer edinecektir. Kış vakti hayvanat bahçesi ziyareti zor olabilir ancak kapalı hayvanat bahçeleri sayesinde çocuklarınızı dost canlısı hayvanlarla tanıştırabilirsiniz.

Sadece hayvanat bahçeleri değil, hayvan barınakları da çocuklar ile ziyaret edilebilecek mekânlardan biridir. Özellikle sahipsiz hayvanların yer aldığı barınaklarda çocuklarınız çok sevimli ve sempatik hayvanlarla keyifli vakitler geçirebilir. Her daim çocuğunuzun hayvan sevgisi kazanması için elinizden gelen gayreti gösterin. Çocuğunuzun kişisel gelişimi için de oldukça yararlı olacaktır.

Sinemada Film İzleyin

Vizyonda her zaman çocuklar için animasyon filmleri ve çocuk filmleri yer alıyor. Onları vurdulu kırdılı, dövüş sahnelerinin çok olduğu ve şiddet içeren filmlere götürmek yerine daha sevimli, eğlenceli animasyonlara ve çocuk filmlerine götürebilirsiniz. Günümüzde animasyon filmleri giderek artış gösterdiğinden çocuğunuz için en doğru ve en güzel filmi seçmeniz zor olmayacaktır.

Sinemada üç boyutlu filmlerin de yer aldığını unutmayın. Özel üç boyutlu gözlüklerle izleyeceğiniz filmler sayesinde çocuklarınızla güzel ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Normal bir filme göre üç boyutlu bir film, çocuklarınız için daha dikkat çekici ve eğlenceli olacağından dolayı çocuğunuz izlediği filmden daha da keyif alabilecektir. 

Ne Düşünüyorsun ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large hellim 1

Hellim Peynirli Tarifler

b2ap3 large sabri ulker in hayat hikayesi internette h49266 1cd78 4

Sabri Ülker’den Altın Değerinde Yöneticilik Dersleri