in

Makyaj Hataları Ve Çözümleri

makyajj

Her kadının günlük hayatta tercih ettiği, kendilerini iyi hissetmek için yaptığı yüzlerinin belirli yerlerinde görülmemesini istedikleri yerlere uyguladıkları işleme halk arasında makyaj denilir.

Peki acaba makyajımızı uygularken yaptığımız hatalar neler, bizi kötü hale getiren, kapatmaya çalıştığımız yeri hep batıran bu hatalara bir göz atalım haydi…

1.Fondöteni ten rengimize göre ayarlayamamak

Genelde en sık yapılan hatalardan birisidir. Eğer temeli yanlış yaparsanız ne yaparsanız yapın diğer uyguladığınız her şey size itici gelecektir. Fondöten renginizi çeneniz ile aynı almalısınız. Çünkü çeneniz asıl rengi belirleyendir.Elinizin üstünde denediğinizle çenenizde denediğiniz arasında çok fark vardır. Bu hatayı yapmayın.Mağazada almak istediğiniz fondöteni çenenizde deneyin ve biraz gezip gözleminizi yaptıktan sonra karar verin. Çünkü fondöten sıcak soğuk havayla temas halinde nasıl, kuruma oluyor mu, soyulma var mı diye kontrol etmeniz gerekir. Sonrada nasıl olup olmadığına siz karar verin. Çünkü kendinizi iyi hissedecek olan sizsiniz.

2.Allığı yanlış yere sürmek

Bu işlemi yapmadan önce ilk yapmanız gereken işlem, allığınız rengini cilt tonunuza göre belirlemek. Allıkta istenilen sonuç keskin bir yüz hattı değilde daha yumuşak daha günlük yaşantıya gidecek bir sonuç olmalı. Bunun içinde kullandığınız allık şeftali tonlarında olmalıdır. Çünkü pembe alt tonlu allıklar günümüzdeki modaya bakılırsa biraz eskide kaldı 🙂 Allık sürme işleminde elmacık kemiklerinizin olduğu yere uygulamanız gerekiyor. Elmacık kemiğinin nerede olduğunu bilmeyenler vardır aramızda.

Elmacık kemiği göz, burun, ağız ve kulak arasında olan kemiktir. Buraya sürdüğünüzde yanağınıza yoğun bir şekilde sürmek arasında ki farkı sizde göreceksiniz.

3.Kaş boyama

Gelelim sizin yüz ifadenizde yardımcı karakter olan kaşlara. Kaşlarınızı doldururken ilk yapmanız gereken kaşlarınızı taramak ve yönünü doğru ayarlamak. Çünkü dağınık kaşı doldurursanız biçimsiz gözükecektir. Kaşınızı doldururken önce çizin daha sonra doldurma işlemine seçin. Kendinize en uygun rengi belirledikten sonra en iyi kaşlar sizde o zaman 🙂

4.Kirpiklere kat kat rimel uygulamak

Hepimizin hayalidir uzun ok gibi gür kirpikler. Çünkü bakışlarınızda etkili olan asıl karakterdir. Yapılan hata doğru rimeli bulmayıp kirpiklere yoğun bir şekilde rimel uygulamak. Kirpiklerinize  bu hatayı yapmayın çünkü, kirpikleriniz naziktir ve sürekli bunu yaptığınız zaman kirpikleriniz dökülür. En uygun rimeli bulmak için bilir kişiye sorun yada kirpiklerinizin şekline bakarakta anlayabilirsiniz. He bide bu arada kirpiklerinizin topaklanmamasını istiyosanız rimeli uygulamadan önce pudra uygulayın 🙂

5.Kontür çizgisini yanlış yapmak

Evet gelelim asıl meseleye. Her kadının istediği keskin yüz hatları, kalkık bir burun, belirgin elmacık kemikleri. Ama ne yazık ki hepimiz böyle değiliz. En temel kuralımız koyu renk saklamak istediğiniz yerleri gizler, açık renk öne çıkarmak istediğiniz yerleri vurgular. Ama yapılan hatada ya çok koyu bir cilt yada çok açık uygulanmış yüz hattı. Açık olan fondöteni elmacık kemiklerinize ve aydınlık olmasını istediğiniz diğer yerlere. Koyu fondöteni ise ince çizgi halinde elmacık kemiklerinin altına uygulayın.Sonra koyu çizgiyi etrafa çok fazla yaymadan, hafif hareketlerle uygulayın. Aydınlatıcıyı ise burun üstüne dudak üstünün ortasına, elmacık kemiklerinin üstüne uygulayın. Yüzünüze güzel bir ışık verecektir. Kontürü daha kalıcı yapmak için ise transparan pudra ile üstünden geçin.

6.Eyeliner sürümü

Eyelineri sürerken göz tipimize uygun veya eşit sürememek en büyük hata. Eyeliner sürmek çok ince iştir. Titizlikle yapılması lazım. Birde eyelineri alt kirpik diplerine sürmek bu gözlerinizin daha küçük gözükmesine sebep olucaktır. Eyeliner çekerken göz bitiminize ya bir bant yapıştırın ya da noktalar halinde ilerleyin. Bu sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Ve tabikide kesik uçlu bir fırçadan yardım alın..

7.Ruj hataları

Ruju taşırmak, dudak kenarlarına sürmemek, dudak çizgilerine rujun dolması, dudak kaleminin rujla aynı tonda olması bunlar bazı hatalar. Ruju titiz bir şekilde sürmek için ruj fırçasından yararlanabiliriz. Rujunuzun bariyeri olan dudak kalemini dudak çizginizin hizasından yapın. Rujunuzu sürerkende kaleminizle yaptığınız kontürün hizasından çıkmayın.

Ama unutmayın siz her halinizle güzelsiniz. Çünkü sizden sadece bir tane var. Güzellikle kalın..

mejores estuches de maquillaje para regalar

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of hilal

Yazar hilal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

uyku

Uyku sorununa ne iyi gelir?

Gitar Seçimi Nasıl Olmalıdır?