in

Bitkisel Güzellik Kürleri ile Güzellik Önerileri

b2ap3 large dogal kur

Günümüzde eskiye nazaran ilaçlar, kremler vb. kimyasal içerikli farklı farklı ürünler popülaritesini yitirirken, doğal ve bitkisel kürlere ilgi daha da çoğalmıştır. Peki, geçmişin bu bitkisel kürleri vücudumuzda ne gibi değişikliklere sebep oluyor ve gerçekten işe yarıyor mu? Yarıyorsa hangi kürler ne gibi değişikliklere sebep oluyor, bakalım.

En çok tercih edilen bitkisel kürler nelerdir?Kadınlar için zamanımızın en büyük problemlerinden birisi gözaltı torbalarının belirgin hale gelmesidir. Peki, bu gözaltı torbalarından nasıl kurtuluruz.

1. Yumurta Beyazı İle Gözaltı Torbalarından Kurtulma Yöntemi
Yumurta beyazı içeriği açısından, cilt sıkılaştırma ve kırışıklıkların önlenmesine çok büyük etkendir. Peki, bu kür nasıl yapılıyor?

  • İlk önce yumurtayı kırın ve beyazlarını ayırın.
  • Daha sonra daha sert bir kıvam alana dek yumurta beyazlarını çırpın.
  • Eser miktarda hammelis (Cadı Fındığı) veya doğal bir cilt sıkılaştırıcı eklemeye çalışın.
  • Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra 15 dakika boyunca gözlerinizin altına bir fırça ile bu kürü uygulayın.
  • Bu kürü 1 hafta boyunca uygulamaya çalışın.

2. Cildinizin rahatlamasını sağlayacak Domates-Limon Kürü
Limon ve domatesin birleşmesi ile leke yok edici, sıkılaştırıcı ve cildinizi rahatlatacak bir kür ortaya çıkıyor. Bu kür için gerekli olan malzemeler ise, bir domatesin yarısı ve yarım çay kaşığı kadar limon suyu

  • Kestiğiniz yarım domatesi iyicene ezerek püre haline getirin. Daha sonra püre haline gelmiş domatesin üzerine limon suyunu ekleyerek istediğimiz karışımı elde edin.
  • Daha sonra bir pamuk yardımı ile elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün. Ortalama 10-15 dakika süresince yüzünüzde kalmasını sağlayın. Bu süre sonunda soğuk su ile yüzünüzü durulayıp, bir havlu yardımı ile yüzünüz kurulayın.

3. Güneş Lekeleri ve Çiller için Etkili Bir Kür
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği kürlerden birisidir. Bu kür ‘ün ana maddesi avokadodur. Avokado sert bir meyve olup, bu kür için yumuşamasını bekleyip kullanmak daha iyidir. Yumuşaması için ise, avokadoyu bir kese kâğıdı veya gazeteye sarabilir, 2-3 gün yumuşamasını bekleyebilirsiniz. Maskenin hazırlanmasına gelirsek;

  • Belirli bir süre beklettiğimiz yumuşamış avokadodan bir yemek kaşığı kadar kâseye alınır, sonrasında içerisine soğuk sıkım olacak şekilde keten tohumu yağı eklenir. İyice karıştırılıp püre haline geldikten sonra bu kür yüze sürülür. 20 dakika bekleme süresinden sonra yüz durulanır. Bu kürün ana etkisi cildinizin beslenmesi ve daha sağlıklı olması içindir.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large evdefitness4

Evde Fitness Programı Önerileri

b2ap3 large cilttt

Deri Üzerinde Beyaz Lekelerin Oluşumu ve Sebebi Nedir?