in , ,

MuhteşemMuhteşem DahiceDahice

Kün fe yekün… Ol de olsun…

Kün Fe Yekün Ol De Olsun

Asıl konu ne biliyor musunuz? Maddesel bakma şekli! Asıl köken korkular ve korkuların kökleri. Bizler düşünce boyutunda  bilinçsizce düşünüyor, his yüklüyor ve sınırlar inşa ediyoruz. Düşünce bu kadar önemli mi derseniz, EVET.

Aslında hakikat çok başka. Sonsuz, sınırsız, cömert bir kaynak var. Kişi kendi özünü, özbenlik tanıma yolculuğuna çıkma cesareti gösterdiğinde sistemi çözme yoluna, yani kendine bir adım atıyor.

İnsan muazzam bir varlık. Enerjisel frekans kümesinin yaydığı enerji, aynı frekans değerinde salınım yapan enerjiyi bulup eşleşiyor. Kişi neye odaklanıp neye çok enerji veriyorsa onu genişletiyor ve yaratım haline dönüştürüyor. Bir o kadar esnek genişleme potansiyeline sahip dalga boyutu oluşturuyor.

Her şey bilinçaltı, genetik ata kodları ile ilgili bir yazılım programı. İnsanlar bilmeden sonsuz sınırsız sistem içinde kendine en olumsuz enerjiyle eşleşip kendine sınır koyuyor. Bunun idraki muazzam bir güç. Bunun farkına varıldığında evren bu kişiye hizmete başlıyor. Tıpkı biz bakmayı bıraktığımızda evrenin soyunmaya başlama şekli gibi.

Evren sana ait bir süpermarket; biz hak olanı üst değerde, özü alt titreşimde kabul ettiğimizden, sonsuz sınırsız olan Hakk’ı almak yerine kısıtlı olanı tercih ediyoruz. O süpermarket hep orda hazırda duruyor, ta ki algımız görmeyi tercih edene kadar. Bu kadar sınırsız istek, talep gerçekleştirme yeteneğine sahip iken düşünce kalıplarıyla buna sınırlar koyup sonra da kadere suçu atıyoruz. Bu da ayrı bir ironi.

Kişi doğumuyla; aile, arkadaş, çevre faktörleri ile olumluya daha donanımlı yaratılmış inancına inanmıyor. Böyle gösterildi, böyle öğretildi. Kişi var olanla ona öğretilip kabul ettirilenler arasında kalıyor. Bu da iç dünyasında duygu karmaşası ve beraberinde enerji alanındaki salınımın da  bozulmasına düzenek hazırlıyor. Tıpkı bir su değirmeni gibi.

Bu değirmenin çarkının çalışabilmesi için su ve itici kuvvete ihtiyaç var. Akışı yavaşlamış bir su birikintisinin değirmenin çarkını döndürebilmesi imkânsız değil mi? Dönmeyen bir çark devirdaim yapamaz. Suda yosunlar, kötü kokular oluşur ve çevresine bu koku yayılır.

Zihin de öyledir. Düşük veri yayan frekans dalga boyutunda iseniz kalbe vesvese, korku, öfke, kin, bağımlılık  düşer. İç dünyanda huzursuzluklar başlar. Akort bozulur, bozulan akorttan çıkan ses detone olur, denge bozulur. Dünyamızda olanlar dışımıza yansır, dış dünyada da olumsuzluklar yaşamaya başlarız. Tıpkı bir aynaya görüntümüzün yansıması gibi dış dünyamız sonuç, iç dünyamız sebeptir. Sonsuz, sınırsız, bolluk ve bereketin var olduğu sistemde kişi kendine zulmeder.

Sevgili okurlarım, eğer İllüzyonunu Kendin Yaratırsın ismini vermiş olduğum ilk yazımı da okumak isterseniz buraya tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsun ?

25 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sosyal Yaşam Ne Zaman Başlar

Sosyal Yaşam Ne Zaman Başlar? 

Mindfulness Nedir

Mindfulness Nedir?