in

İtalya’ya Motosiklet İle Gitmenin Yolları Nelerdir

motosiklet 567x330 1
İtalya’ya Motosiklet İle Gitmenin Yolları Nelerdir 6

Motosiklet ile İtalya’ya gitmek ister miydiniz? Nasıl olur mu, demeyin. Üstelik gezginseniz ve bir de motosikletiniz varsa arabayı, uçağı ya da treni boş verin, gitsin. Tam bir çılgın gibi motosikletinize atlayın ve İtalya’nın yolunu tutun. Yolculuğunuz normal taşıtlara göre uzun sürecek olsa da, motosiklet ile yolculuk yapmanın, bir de yurtdışına çıkmanın zevkini ve heyecanını sonuna kadar yaşayacaksınız.

Daha önce çeşitli vasıtalar yardımıyla çeşitli ülkeleri ziyaret etmiş olabilirsiniz. Kendi hususi aracınızla, uçakla, trenle ya da bir gemiyle… Belki de daha önce hiç yurtdışı deneyiminiz olmadı. Eğer hiç yurtdışına gitmediyseniz ve ilk yolculuğunuz da motosikletiniz ile olacaksa, hiç endişelenmenize gerek yok. Motosiklet ile İtalya’ya nasıl gidebileceğinizi yazının devamında detaylı olarak okuyabileceksiniz.

  • Tren yardımıyla İtalya’ya gitmek: Yolculuğunuzun tamamını motor üzerinde yapmak zorunda değilsiniz. İtalya’ya gitmek için size kolaylık sağlayacak yöntemlerden biri tren kullanmaktır. Türkiye’nin hangi bölgesinde ikamet ediyorsanız, motosikletiniz ile Edirne sınırına kadar gelerek, Edirne üzerinde trene binebilirsiniz. Motosikletiniz ile sizin de seyahat etmeniz gerekiyor. Avusturya’nın Villach adlı kentine kadar trenle gidebilirsiniz. Seyahatiniz ortalama 2 gün sürmektedir. Yaklaşık da 300 Euro kadar bir miktar karşılığında bu seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Avusturya’nın Villach kenti, İtalya’nın Dolomiti bölgesine ve Alp geçitlerine oldukça yakındır. Dolayısıyla Avusturya’nın Villach kentinden İtalya’ya ulaşımınız çok kolay olacaktır. Optima Tour’un resmi sitesinden seferlere ve ücret tariflendirmelerine detaylı şekilde bakabilirsiniz.
  • Yunanistan üzerinden İtalya’ya gitmek: İtalya’ya gitmek için birbirinden farklı rota ve güzergâh bulunmaktadır. Türkiye’nin de coğrafi olarak dünyanın çok önemli bir bölgesinde yer almasından dolayı ulaşımlar kolay hale gelebilmektedir. Yunanistan üzerinden İtalya’ya gitmek en hızlı yollardan biridir. Edirne sınır kapısından Yunanistan’a kadar mesafe çok olsa da, yolu tamamladığınızda Yunanistan’dan İtalya’ya feribotla rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. İtalya’nın kıyı kentleri olan Venedik, Bari, Ancona gibi kentlere ulaşımınız kolay olacaktır.
  • İzmir/Çeşme üzerinden İtalya’ya gitmek: İtalya’ya gitmek için kullanabileceğiniz diğer güzergâhlardan biri de Çeşme üzerinden gitmektir. İzmir’in en önemli turizm ilçelerinden biri olan Çeşme üzerinden İtalya’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çeşme’den kalkan gemiler ile direkt olarak İtalya’nın Ancora kentine giderek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu güzergâh’a alternatif olarak diğer bir yöntem ise; Çeşme’den Yunan Adaları’na geçerek, adalar üzerinden Igoumenitsa’ya gidebilirsiniz. Ancak bu yöntem size hem uzun hem de çok pahalı geleceğinden zorda kalmadığınız sürece kullanmamanızda fayda var. Yunanistan ve Türkiye arasında yapılan gemi seferlerine http://www.feribot.com/feribot web sitesi üzerinden bakarak ayrıntıları inceleyebilirsiniz.
  • Un-RoRo aracılığıyla İtalya’ya gitmek: Alternatif olarak kullanabileceğiniz diğer yöntemlerden biri Un-RoRo taşımacılığıdır. Bu yöntem, diğerlerine göre çok hızlı olmasa da, bazı motosiklet sürücüleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İstanbul’un Tuzla ilçesinde bulunan limandan gemi yardımıyla doğrudan İtalya’nın Trieste kentinde yer alan limanına ulaşım sağlayabilirisiniz. Bu servisi sunan hizmetlerden biri Un-RoRo’dur. Motosikletinizi gemiye yükledikten sonra Slovenya’ya geçerek, Slovenya’dan da otobüs yardımıyla Trieste’de bulunan limana geçip motosikletinizi alabilirsiniz. Unutmamanız gerekir ki, Un-RoRo ile motosikletiniz yaklaşık 3 gün boyunca yolculuk yapacaktır. Dolayısıyla motosikletinizi gemiye yükledikten üç gün sonra Trieste’ye geçerek eşzamanlı olarak varış yapabilirsiniz. Un-RoRo ile ortalama olarak 400 Euro civarı bir masraf yapabilirsiniz. Her şey dâhil bu yolculuğu Un-RoRo’nun yolculara tanıdığı imkânlar dâhilinde gerçekleştireceksiniz. Çok ucuz bir yöntem olmasa da Alp geçitlerinde yakın olduğundan dolayı motosiklet sürücüleri tarafından tercih edilmektedir. Alp Dağları’nı gezmek isteyenler için oldukça faydalı olacaktır.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large 650x344 sac dokulmesi neden olur 1483518967633

Doğru Şampuan Tercihi Saç Dökülmesine Engel Olur

b2ap3 large tiyatro salonu koltuklari

İstanbul’da Gidilecek En Güzel Tiyatro Salonları