in

Sabri Ülker’den Altın Değerinde Yöneticilik Dersleri

b2ap3 large sabri ulker in hayat hikayesi internette h49266 1cd78 4

İş kariyerinde büyük bir sıçrayış yapmayı kim istemez ki? Sıfırdan başlayarak zirveye kadar yükselmek her gencin, her insanın en büyük hayallerinden biridir. Ama bu sanıldığından daha zordur. Çünkü zirveye giden yolda insanın önüne çıkan her engel aslında bir vazgeçme dürtüsü yaratır insanda. Asıl başarılı olan insanlarsa, bu engelleri birer birer sabırla aşıp büyük bir gayret içinde kendinden emin bir şekilde yükselenlerdir. Bu başarılı insanlardan biri şüphesiz Sabri Ülker’dir. Büyük bir azim göstererek kariyerinde büyük bir sıçrayış yapan Sabri Ülker’den iyi bir yönetici olmak için birbirinden değerli dersleri sizler için listeledik.

  • 1.Sabah Erken Kalkmak Sanıldığından Daha Önemlidir

Çalışkanlığı, mütevazılığı ve ileri görüşlülüğüyle tanımlanan iş adamlarından olan Sabri Ülker’in en önemli tavsiyelerinden biri erken kalkmaktır. Aslında hepimiz biliyoruz ki, başarının sırrı düzenli bir yaşama sahip olmakta gizli. İşte Sabri Ülker de hepimizin bildiği bu sırrı şiddetle tavsiye ediyor. Basit görünen bu eylemi küçümsememek gerek. Sabahları erken kalkmak beynimizi daha dinç yapar.

  • 2.Toplantılar Sanıldığı Kadar Verimli Değil

Sürekli toplantılara katılıp değerli vaktinizi kaybetmeyin. İş hayatında toplantılar sıkça gerçekleşir ama işe sağladığı katkı beklenildiği kadar olmuyor ne yazık ki. Dolayısıyla Sabri Ülker de toplantılar konusunda olumlu düşünmüyor. Önemli olan toplantılara katılmak değil, üretimi terk etmemek. Üretim demek, verim demektir.

  • 3.Fikir Değil Mal Üretmek Lazım

Herkesin fikri vardır. Ancak bu fikir eyleme dönüşmediği takdirde havada asılı kalır. Sürekli fikir üretmek yerine, üretilen fikirleri eyleme dökerek somut bir kazanım elde edebilirsiniz.

  • 4.İşin Sırrı Dürüst Olmak

Ne olursa olsun, isterse şirketiniz iflasın eşiğinde olsun. Ancak yine de dürüst olmayı elden bırakmayın. Bu sadece iş hayatında değil, günlük yaşamımızda da önemli bir husus. Dürüst bir insan olmaya çalışın. Zaten kendiliğinden işler yoluna girecektir. Sabırlı olun, özgüveninizi kaybetmeyin. İnsanlara yalan söylemeyin. Dürüst olun ki, güvenilirliğiniz hiç kaybolmasın.

  • 5.Bildiğiniz İşlerle Meşgul Olun

Şirketinizin ya da iş yerinizin dışında başka işlerle meşgul olmayın. Diğer bir ifadeyle, bilmediğiniz, hiç yapmadığınız işlere girişmeyin. İstediği kadar kâr getirsin. Batma ihtimaliniz çok ama çok yüksek olur.

  • 6.İşinize Hâkim Olun

Başarılı bir yönetici sahip olduğu işe hâkim olan insandır. Neyin nasıl, ne zaman yapılacağını bilen insandır. Tabiri caizse, işin ehli insandır. Kendinizi işinize adayın. İşinizin büyün inceliklerini öğrenin. Bu size sandığınızdan daha fazla katkı verecektir.

  • 7.Rakiplerinizi Küçümsemeyin

Başarılı olmanın en temel nedenlerinden biri saygılı olmaktır. Saygı gösteren, saygı görür. Dolayısıyla rakipleriniz aleyhinde ileri geri yaparak onları küçük düşürmeye çalışmayın. Kendiniz küçük düşersiniz. Rakibe saygı size de saygı getirir.

  • 8.Fikirleriniz Havada Kalmasın

Bir fikriniz olabilir ama sadece söylemekle yetinmeyin. Hemen icraata geçin. Şirketiniz için çok güzel bir fikir mi buldunuz? Hemen o fikri eyleme dökün. Çevrenizdekilere örnek olun. Söylemek yetmez, bir de onu yapmak gerekir. Yönetici sadece fikir üretmez, aynı zamanda eyleme geçer.

  • 9.Her Zaman İkinci Bir Planınız Olsun

Sürekli yükselerek ilerleyecek değilsiniz. Elbette ki iş kariyerinizde tökezleyeceğiniz zamanlar olacaktır. İkinci bir planınız olduğu takdirde bu tökezlemeleri atlatıp tekrar yükselişe geçebilirsiniz. Unutmayın, ikinci bir planı olmayan her zaman ikinci planda kalır.

  • 10.İşini Bilen İnsanlarla Çalışın

Her konuda bilgi sahibi olan insanlarla yetinmeyin. Belki tek bir işi biliyordur ama iyi biliyordur. Böyle insanlarla çalışın. İşin ehli insanları iş hayatınıza dâhil edin. Sadece sizin onlara değil, onların da size bir şeyler katabileceği insanlarla çalışın. Karşılıklı etkileşim sizi bir basamak yukarı taşır. 

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

b2ap3 large mutlu cocuk yetistirmenin 10 altin kurali 1470739243 2602

Hafta Sonlarını Çocuklarınızla Geçirebileceğiniz Mekânlar

b2ap3 large baharatlar

Yemeklere Lezzet Katan Birbirinden Güzel Yöresel Baharatlar