in

MIT – Microsoft Ortak Yapımı Akıllı Dövmeler

akilli dovme

MIT Media Lab doktora öğrencileri ve Microsoft Research araştırmacılarının çalışmaları sonucu yeni bir dövme türü geliştirildi. Bu dövme bilinenlerden çok farklı. Yeni geliştirilen akıllı dövme, dokunmatik fare, akıllı telefonu uzaktan kontrol edebilen bir yüzey ve NFC yoluyla veri paylaşımı gibi çeşitli özellikleri de içinde barındırıyor.

MIT – Microsft ortak yapımı olan akıllı dövmeler gelecek ay düzenlenecek olan giyilebilir teknoloji sempozyumunda tanıtılacak. Yeni akıllı dövmelere verilen isim ‘DuoSkin’. Dövme olarak adlandırılmasının sebebi, altın varak ve üzerinden geçen iletken maddelerin birleşiminin bir dövmeye benziyor oluşu. Bu parlak iletken devreler sayesinde dövmeler dokunmatik özellikler kazanacak. Sıcaklığa göre renk değiştirebilecek ve istenilirse veri depolama için kullanılabilecek. Tüm bunlar kolunuza yaptırmış olduğunuz ‘dövme’ sayesinde olacak.

DuoSkin dövmelerinin farklı tasarımlara sahip olması, teknolojiyi modaya taşıyacak, tıpkı normal dövmelerde olduğu gibi kişinin kendini ifade etmesine de yardımcı olacak.

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of Queen

Yazar Queen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Japonlardan Yeni Trend: Ağlama Erkekleri!

slime023

Son Zamanların Eğlencesi: SLIME