in ,

İstanbul’a Yakın Kamp Yerleri

İstanbul'a Yakın Kamp Yerleri

İstanbul’a yakın kamp yerleri, özellikle hafta sonlarında doğanın kucağında kafa dinlemek isteyen pek çok kişinin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Dünyanın en güzel şehirleri arasında bulunan İstanbul’a yakın kamp yerleri sayesinde hem dinlemek hem de spor yapabilmek mümkündür. Doğa ile iç içe olan bu kamp alanlarında, yılın her mevsimi kamp atılabilmektedir.

İstanbul’a Yakın En Güzel Kamp Yerleri

İstanbul iline yakın olan birçok kamp yeri ekonomik olan fiyatlarla tatil yapılmasına olanak sağlar. Dağların, göllerin, denizin ya da yeşilliklerin içerisinde, şehir hayatının stresinden uzak kalabilmek için en iyi fırsatlardan birisi de bu doğal kamp alanlarıdır. İstanbul iline yakın olması nedeniyle hem İstanbul halkı hem de çevre illerden gelen vatandaşlar bu kamp alanlarında konaklamayı tercih etmektedir.

Sessiz, sakin ve doğa ile baş başa tatil yapma imkânı olan bu kamp alanlarında, aynı zamanda isteğe bağlı olarak pek çok aktivitede yapılabilir. Kanyon ve patikalarda doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışları ya da diğer sportif faaliyetler ile unutulmayacak bir tatil geçirilebilir. Bu kamp alanlarında kalmak isteyenler kendi çadırlarını kurabildikleri gibi, kiralık çadırlarda da çok uygun fiyatlarda konaklayabilir. Bunlara bağlı olarak İstanbul’a yakın en güzel kamp yerleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Ağva Kamp Alanları
  • Çınarcık Erikli Yaylası Kamp Yerleri
  • Gebze Ballıkayalar Kamp Alanı
  • Kocaeli Yuvacık İnönü Yaylası Kamp Yeri
  • Kırklareli İğneada Longoz Ormanları Kamp Yerleri
  • Bursa Çobankaya Yaylası Kamp Yerleri

Ağva Kamp Alanları

Ağva Kamp Alanları
İstanbul’a Yakın Kamp Yerleri 14

Şile Ağva’da bulunan kamp alanları, özellikle İstanbulluların hafta sonunda gitmeyi tercih ettiği yerlerin en başında gelmektedir. İstanbul’a en yakın kamp yerlerinden birisi olan Ağva’da, denizle ve doğa ile baş başa kamp yapılabilir. Ağva kamp alanları oldukça modern yerler olup, bu alan içerisinde market ve restoran gibi tesislerden de yararlanılabilmektedir. Aynı zamanda kamp alanı içerisinde elektrik, tuvalet, duş kabinleri ve mutfak gibi benzeri birçok hizmette kampçılara sunulmaktadır.

Çınarcık Erikli Yaylası Kamp Yerleri

Çınarcık Erikli Yaylası Kamp Yerleri
İstanbul’a Yakın Kamp Yerleri 15

Yalova’ya bağlı olan Çınarcık ilçesi en güzel kamp alanlarının yer aldığı bir ilçedir. İstanbul iline çok yakın olan Çınarcık ilçesinde en güzel kamp alanı seçeneği ise Erikli Yaylası’dır. Yemyeşil doğanın kucağında yer alan Erikli Yaylası’nda, aynı zamanda şelaleler ve göller de bulunmaktadır. Çınarcık Erikli Yaylası’nda kamp yapmanın yanı sıra Çifte Şelaleler, Karlık Yaylası, Delmece Yaylası ve Dipsiz Göl taraflarında yer alan trekking rotalarında çok güzel yürüyüşler yapılabilmektedir.

Gebze Ballıkayalar Kamp Alanı

Gebze Ballıkayalar Kamp Alanı
İstanbul’a Yakın Kamp Yerleri 16

Gebze’de bulunan Ballıkayalar kamp alanı, özellikle dağcılık sporu ve kaya tırmanışı yapan sporcuların en sık gittikleri lokasyonlardan birisidir. Ballıkayalar’da kamp yapmak isteyenler içinde, çok güzel alanlar bulunmaktadır. Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda isteyen herkes çadır kurabilmektedir. İstanbul iline 1 saat mesafede olan Ballıkayalar kamp alanı, yörenin en güzel köyü olan Tavşanlı Köyüne de çok yakındır.

Kocaeli Yuvacık İnönü Yaylası Kamp Yeri

Kocaeli Yuvacık İnönü Yaylası Kamp Yeri
İstanbul’a Yakın Kamp Yerleri 17

İstanbul’a yakın kamp yerleri arasında en çok tercih edilen yerlerden birisi de Kocaeli Yuvacık İnönü Yaylası kamp yeri olmaktadır. İzmit’e sadece 40 km uzaklıkta olan Yuvacık İnönü Yaylası, özellikle yaz sıcağından kaçmak isteyenlerin sıklıkla gittiği kamp yerlerindendir. Yaz aylarında bile serin olan yayla yüksek rakımda bulunmaktadır. Doğal güzellikleri, su kaynakları ve mağaraları ile çevrede gezilecek pek çok yer vardır.

Kırklareli İğneada Longoz Ormanları Kamp Yerleri

Kırklareli İğneada Longoz Ormanları Kamp Yerleri
İstanbul’a Yakın Kamp Yerleri 18

En güzel kamp yerlerinden birisi olan Kırklareli İğneada Longoz Ormanları, aynı zamanda dünya çapında tanınan bir yerdir. Dünyanın en geniş Longoz Ormanları’nın olduğu bölgede, aynı zamanda masmavi birçok göl de bulunmaktadır. Denize yakın olan bir yerde bulunan İğneada Longoz Ormanları kamp alanı çevresinde Saka, Erikli, Mert, Deniz, Pedina ve Hamam isimli göller vardır. Kırklareli İğneada Longoz Ormanları kamp yerleri muhteşem olan doğal güzellikleri ile herkesi kendisine hayran bırakmaktadır.

Bursa Çobankaya Yaylası Kamp Yerleri

Bursa Çobankaya Yaylası Kamp Yerleri
İstanbul’a Yakın Kamp Yerleri 19

Bursa ilinde yer alan Çobankaya Yaylası kamp yerleri, en iyi kamp yerlerinden birisi olarak tanınmaktadır. Çok geniş bir kamp alanına sahip olan Çobankaya Yaylası doğal güzellikleri açısından da görülmesi gereken yerlerdendir. Doğa ile baş başa kalmak isteyen kampçıların en sık gittiği yerlerden birisi olan Bursa Çobankaya Yaylası kamp alanında, birbirinden güzel şelalelerde bulunmaktadır.

Eğer siz de kamp hayatını deneyimlemek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlardan biri, kampa hazırlıklı bir şekilde gitmek. Kampa Giderken Alınması Gerekenler yazımızı inceleyerek yanınızda götürmeniz gereken şeylerin listesini oluşturabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsun ?

Avatar of Çiğdem

Yazar Çiğdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zamanda Yolculuk İçin Kemerlerinizi Bağlayın

Zamanda Yolculuk İçin Kemerlerinizi Bağlayın

Resim Yapmak İçin Nereden Başlamalıyım

Resim Yapmak İstiyorum ama Nereden Başlayacağımı Bilmiyorum